13 Aug

Boom! Kraken Predicts Imminent Bitcoin Price Rally of Up to 200%.

Po rekordowym wzroście na rynkach Bitcoinów pod koniec lipca, Kraken przewiduje, że w najbliższych tygodniach i miesiącach BTC może odnotować wzrost cen do 200%.

Główna amerykańska giełda kryptograficzna Kraken opublikowała raport przewidujący, że w najbliższych miesiącach Bitcoin (BTC) będzie rajdował o 50% do 200%.

Raport zauważa, że Bitcoin zanotował 21-miesięczny spadek zmienności 24 lipca na poziomie zaledwie 23% i stwierdził, że po 12 historycznych spadkach zmienności BTC (od 15% do 30%) zazwyczaj następował wzrost średnio o 140%.

Ponieważ sierpień jest zazwyczaj trzecim najbardziej niestabilnym miesiącem dla wahań cen BTC, Kraken przewiduje, że wzrost dynamiki produkcji Bitcoinu pod koniec lipca będzie kontynuowany przez kilka kolejnych miesięcy.

Ostatni lipiec rajd Bitcoinów przeczy historii

Kraken podkreślił, że ostatni rajd Bitcoin Billionaire zaowocował drugim najsilniejszym lipcem pod względem cen BTC od 2011 r. – zauważając, że lipiec był zazwyczaj trzecim najgorszym miesiącem kalendarzowym dla Bitcoinów.

Skok Bitcoina o 14,5% między 27 lipca a 31 lipca sprawił, że ogólny wynik miesiąca wzrósł o 24%, co według Krakena zapewniło rynkowi stałą dynamikę.

Przed tym posunięciem, lipiec dał to, co raport opisuje jako „stłumioną kieszeń“ słabej zmienności. Dziesięć z dwunastu poprzednich przypadków wprowadzenia Bitcoinu do stłumionej kieszeni przyniosło zyski przekraczające 196%.

Kraken szacuje, że 44% lipcowego wolumenu obrotów miało miejsce w ciągu ostatnich siedmiu dni miesiąca.

BTC koreluje ze złotem
W raporcie zauważono również, że trzydziestodniowa korelacja Bitcoin’a ze złotem wzrosła do rocznego poziomu 0,93 w dniu 31 lipca.

Skok ten nastąpił po spadku miesięcznej korelacji do 10-miesięcznego minimum wynoszącego -0,66 w dniu 2 lipca – co jest sprzeczne z przewidywaniami, że złoto i Bitcoin pojawią się jako popularne aktywa „bezpiecznej przystani“ i przejdą stopniowo przez pandemię COVID-19 i recesję.